вівторок, 26 травня 2020 р.

ЗНО - 2020 з фізики
Міністерством освіти визначений новий графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році.
Відповідний наказ підписаний в.о. міністра освіти і науки Любомирою Мандзій.
Документом визначено графік проведення основних етапів зовнішнього оцінювання.
Проведення основної сесії ЗНО 2020 року
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться
 25 червня і завершиться 17 липня.
- фізика  – 2 липня.
Оголошення результатів ЗНО учасників
Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з фізики буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 17 липня 2020 року.
Проведення додаткової сесії ЗНО
Додаткова сесія ЗНО запланована на 23 липня – 11 серпня, а результати буде розміщено до 14 серпня.
Пробне ЗНО з фізики відбудеться 17 червня. Результати пробного ЗНО буде оприлюднено в особистих кабінетах учасників до 23 червня.

вівторок, 19 травня 2020 р.

Фізика та астрономія
         Формат  Дистанційного #04T’mistechkа  вражає.  Підлокація учителів фізики та астрономії працювали на платформі ZOOM 19 травня 2020 року. Відеоконференція, яка присвячена темі « Система контролю якості знань в дистанційному навчанні» (спікер Соловей О.М.) , мала на меті сформулювати види, дидактичні принципи та функції контролю в дистанційному навчанні, ознайомити з ефективними цифровими інструментами оцінювання,  створити  модель комплексного оцінювання та контролю знань в дистанційному навчанні. Завдяки можливостям платформи ZOOM учасники працювали в мобільних групах, складали алгоритм формувального оцінювання, визначали його переваги для вчителів і учнів, зазначили, що оцінювання слід здійснювати не для контролю, а для навчання,  важливо формувати систему заохочення.  Для учнів у дистанційному навчанні має стати вирішальним розвиток компетентностей: 1)уміння вчитися самостійно;2) уміння працювати з інформацією; 3)формувати систему заохочення;4) уміння планувати; уміння оцінювати свій поступ; 5) брати відповідальність  за результати власного навчання. Вчитель ТТЛ Бойко Н.З. розповіла про  значення формувального оцінювання на уроках фізики, сучасні інструменти оцінювання, об’єктивність та самооцінку школярів.

середа, 13 травня 2020 р.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
25.04.2013  № 466


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 квітня 2013 р.
за № 703/23235

Про затвердження Положення про дистанційне навчання
{Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства освіти і науки
№ 660 від 01.06.2013
№ 761 від 14.07.2015}
Відповідно до статті 9 Закону України «Про загальну середню освіту», статті 12 Закону України «Про професійно-технічну освіту», статті 42 Закону України «Про вищу освіту», з метою навчально-методичного, науково-методичного, інформаційного забезпечення організації навчально-виховного процесу за дистанційною формою навчання НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про дистанційне навчання, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 21 січня 2004 року № 40 «Про затвердження Положення про дистанційне навчання», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 09 квітня 2004 року за № 464/9063.
3. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О.А.):
Дистанційне #04T’mistechko 18-19 травня 2020 року
Innovative evaluation /аналітичні інструменти сучасної освітньої діяльності - 2020

Тема 
Категорія 
педагогів
Дата проведення початок заходу
Платформи 
Керівник підЛокації,
методисти ТКМЦНОІМ
                                            
Система контролю якості знань в дистанційному 
навчанні 
Учителі фізики й астрономії
19.05.
10.00 год
Zoom
https://us02web.zoom.us/j/8
3425836722?pwd=bDlYdTJ6TUFEcmU
0bVNvSDRQM0tCQT09
Ідентифікатор конференції: 834 2583 6722
Пароль: 0aNfRT
Соловей О.М.
        

вівторок, 12 травня 2020 р.


Фізика та астрономія.
 З фізики та астрономії створено велику базу інструментів дистанційного навчання для самостійної роботи учнів під час карантину.
Видавництвом «Ранок» створений проєкт «Інтерактивне навчання», який надає можливість учням проходити тестування з основних предметів та перевіряти якість та рівень своїх знань. Особливо корисною платформа є для дистанційного навчання фізики, тому що вона містить електронні версії підручників, відео-презентації майже до кожної з тем, тести поточного та підсумкового контролю знань. Крім того, містить відео інструкції до більшості лабораторних робіт, що робить її незамінним інструментом не тільки для дистанційної форми навчання, а й для закладів освіти, в яких відсутня можливість провести наочний фізичний експеримент. Ознайомитися з матеріалами можна за покликанням:http://interactive.ranok.com.ua/
Для дистанційного навчання фізики потрібно використовувати різноманітні онлайн-сервіси. Зручним інструментом для створення тестів є  GoogleForms. Такі форми дозволяють зробити тести з різною кількістю варіантів відповідей, вставляти в тест графіки, відео, таблиці тощо.
Сервіс Online Test Pad доступний за покликанням:https://onlinetestpad.com/ru
Він є цікавим для учнів, тому що крім створення тестів, на сервісі можна конструювати кросворди, робити різноманітні опитування, створювати логічні ігри. Його інтерфейс зручний та зрозумілий.
Важливим елементом дистанційного навчання з фізики є застосування інтерактивних моделей, що базуються на симуляції фізичних явищ і різноманітних природних процесів. Застосування елементів віртуального експерименту при розв’язанні задач підвищує ефективність навчання, сприяє формуванню стійкого інтересу й вмотивованості здобувачів освіти до вивчення фізики. Сервіс симуляції фізичних явищ та процесів поступний за покликанням:https://phet.colorado.edu/en/simulations/category/physics .
Під час карантину для профільного рівня вивчення фізики можна рекомендувати відео-уроки викладача Рішельєвського ліцею Павла Віктора (м. Одеса), які доступні за покликанням:https://www.youtube.com/user/pvictor54/videos
Вони відрізняються високою якістю викладання матеріалу, але за рахунок ефекту «присутності на уроці», сприяють якісному засвоєнню матеріалу.


середа, 6 травня 2020 р.


Анонс
 дистанційних методичних заходів на травень 2020 року


№ з/п
Тематика методичних заходів
Термін
Ресурси
Відповідальний
1
Організація навчальної діяльності школярів в умовах дистанційного навчання (Консультування)
12.05 Початок 12:00
Viber
Telegram
Електронне листування
Соловей О.М.
0673517421
2
Відеоконференція для вчителів математики та фізики. Основні інтернет-ресурси як ефективні інструменти в роботі вчителя
26.05
Початок
12:00
Соловей О.М.
0673517421